Accepted Teams - CESA Fall Challenge 2019

 Boys
Under 8 Recreation 7 v 7
Under 8 Boys Red
CESA COE 2013 Boys (SC)
CESA Martin U8B (SC)
CESA Munafo (SC)
Spartanburg United U8 Boys
Under 8 Boys White
CESA Bartnicki (SC)
CESA COE 2012B Pool2 2 (SC)
CESA Cress
CESA Keefe
CESA Restrepo (SC)
CESA Tri County
Under 9 Academy 7 v 7
Under 9 Boys Academy Red 7 v 7
CESA 2011B Black 1
CESA 2011B Black 2 (SC)
KFC Crush Atletico Madrid 11B (TN)
SCUFC 11 Boys Blue
SCUFC 11 Boys Red
USA/MP 11 Galaxy
Under 9 Boys Academy Blue I 7 v 7
CASA 2011 Boys (SC)
CESA 2011B Red 1 (SC)
CESA COE 2012B Pool 1 (SC)
SCUFC 11 Boys Black
USA/MP 11 Revolution (SC)
Under 9 Boys Academy Blue II 7v7
CESA 2011B Red 2 (SC)
JCFC 11/12 Boys (TN)
Lakelands Toros 2011 Boys
SCUFC 11 Boys White
Under 10 Recreation 7 v 7
Under 10 Boys Recreation Red
CESA Christian (SC)
CESA Hughs (SC)
CESA Morris (SC)
CESA Restrepo (SC)
CESA Webb (SC)
Under 10 Boys Recreation White
CESA Chumley
CESA COE 2012B Pool2 1 (SC)
CESA Elliott
CESA Herman
CESA Maddox (SC)
CESA Pickens (SC)
Under 10 Boys Recreation Blue
CESA Eenigenburg
CESA Reed
CESA Salas
CESA Spartanburg U10B (SC)
Under 10 Academy 7 v 7
Under 10 Boys Academy Red 7v7
CESA 2010 B Black 1
Inter Atlanta FC 2010B Elite (GA)
SCUFC 10 Boys Blue
USA/MP 10 Galaxy (SC)
Under 10 Boys Academy White 7 v 7
CASA Pride 2010 Boys (SC)
CBSC Battery 10 Black North (SC)
CESA 2010 B Black 2
Knoxville FC Bayern Munich 2010 Boys (TN)
USA/MP 10 Revolution
Under 10 Boys Academy Blue 7 v 7
CESA 2010B Red 1 (SC)
CESA 2010B Red 2 (SC)
CFA LobosU10
CRFC Sky U10B (SC)
JCFC 2010 Boys (TN)
USA/MP 10 Union (SC)
Under 10 Boys Academy Black 7 v 7
CESA 2010 Boys White (SC)
CESA Anderson 2010B
ESC 2010 Boys (SC)
Lakelands Toros 2010 Boys
Spartanburg United U10 Boys
USA/MP 10 Fire
Under 11 Academy 9 v 9
Under 11 Boys Academy White
09 CSA Charlotte King (NC)
Atlanta Fire 2009 Silver
CESA 09 Boys Black 2 (SC)
USA/MP 09 Revolution
Under 11 Boys Academy Blue I
CASA Pride 2009 Boys (SC)
CESA 09B Red 1 (SC)
CISC West 09 SC Blue (SC)
JCFC 2009 Boys (TN)
KFC Inter Milan 09 (TN)
Spartanburg United U11B Black
Under 11 Boys Academy Blue II
ESC 2009 Boys (SC)
Lakelands Toros 2009 Boys
SCUFC 09 Boys Premier
SCUFC 09 Boys Premier Red
Spartanburg United U11B Yellow (SC)
WUSC Revolution (NC)
Under 11 Boys Academy Black
09 CISC South York County Tan (SC)
09 CSA Matthews/MH Liga
CESA 09B Red 2 (SC)
CESA 09B White 1 (SC)
CESA 09B White 2 (SC)
CSA Charlotte Blue
NEED A TEAM
SCUFC 09 Boys Premier White
Under 12 Recreation 9 v 9
Under 12 Boys Recreation Red
CESA Fields (SC)
CESA Larson (SC)
CESA Lawrence (SC)
CESA Morrison (SC)
CESA Spartanburg U12B (SC)
Under 12 Boys Recreation White
CESA Boswell (SC)
CESA Knauff (SC)
CESA Popovic
CESA Windham
CESA Wondracek (SC)
IESA U12B Travel (SC)
Spartanburg United/Gaffney U12
Summit Soccer Club (SC)
Under 12 Boys Recreation Blue
CESA Anderson
CESA Moo U12B (SC)
CESA Nordhus (SC)
CESA Stout (SC)
CESA Tri-County Red
IESA Ninety Six u11 Rec (SC)
Under 12 Academy 9 v 9
Under 12 Boys Academy Red
AFU 08B PRE-ECNL
CESA 08 Boys Pre-ECNL 1 (SC)
NEED A TEAM
USA/MP 08 Galaxy (SC)
Under 11/12 Boys Academy White
AFU U11 Gold Boys (GA)
CESA 08 Boys Pre-ECNL 2
CESA 09 Boys Black 1 (SC)
JCFC 08B Black (TN)
Lakelands Toros 2008 Boys
SCUFC 08 Boys Premier 1
SCUFC 09 Boys Pre-ECNL 1
USA MP 08 Revolution (SC)
Under 12 Boys Academy Blue
08 CSA Palisades King
CESA 08B Red 1 (SC)
CISC South 08 Blue (SC)
CSA Charlotte Liga (NC)
JCFC 08B Sky (TN)
SCUFC 08 Boys Premier 2 (SC)
Under 12 Boys Academy Black I
CESA 08B Red 2 (SC)
CESA 08B White 1 (SC)
CESA Anderson 08B
CFA Lobos U12
CSA Charlotte 08 Blue (NC)
ESC 08 Boys (SC)
Under 12 Boys Academy Black II
08 CSA Charlotte Gold (SC)
CESA 08B White 2 (SC)
CESA Martin (SC)
Oconee United Soccer Acedamy (SC)
Under 13 Classic - Challenge (11 v 11)
Under 13 Boys Classic Red
07 CSA North/Hville Elite
Carolina FC 07B Elite
CASA 07B Premier (SC)
CESA 07B Challenge
CESA 07B SCCL
CFA Pachuca 07
Under 13 Boys Classic White
Aiken Futbol Club AFC 07 Gold (SC)
CESA 07B Select Black (SC)
CSA 07B Matthews/MH King (NC)
Emerald Force Union '07 (TN)
Under 13 Boys Classic Blue
CESA Spartanburg 07B Select
CSA Charlotte Liga (NC)
FSCG SpeedStreet Boys (SC)
Lakelands Toros 2007 Red
Under 13 Boys Classic Black
07 CSA Matt/MH Liga
AFU U13B (GA)
CBSC Battery 07 Yellow (SC)
CESA 07B Select Red (SC)
CFC07B Lions SA Gold (SC)
CSA 07 NORTH/HVILLE (NC)
FC Athletico 08/07 Benfica (NC)
KFC Crush 07B Elite (TN)
Under 14 Classic - Challenge (11 v 11)
Under 14 Boys Classic Red
CASA 06 Boys Premier (SC)
CESA 06B SCCL (SC)
FC Athletico Madrid
Knoxville Soccer Academy 06B
Under 14 Boys Classic White
CASC 06 Strikers
CESA 06B Challenge (SC)
Clover Elite 06-Navy (SC)
ESC 06 Boys (SC)
SCUFC 06 Boys Premier
USA/MP 06 Premier Boys (SC)
Under 14 Boys Classic Blue
AFU U14B Premier (GA)
CBSC Battery 06 Yellow (SC)
CESA 06B Select Black
CISC YC 06B Blue
CSA Liga 06 (NC)
JCFC 06B Black (TN)
Under 14 Boys Classic Black
CESA 06 Boys Select Red (SC)
CESA Anderon 06 Boys (SC)
CSA Matthews/MH Liga (NC)
CSA U14 North/Hville King
Under 15 Recreation ( 11 v 11)
Under 15 Boys Recreation Red
CESA Barker (SC)
CESA Parker U15B (SC)
GUSC-ASP (SC)
Summit Soccer Club (SC)
Under 15 Boys Recreation White
CESA Colpitt (SC)
CESA Jasper
CESA Markowitz (SC)
LSC Red
Spartanburg United/Gaffney U15
Under 15 Boys Recreation Blue
CESA Cross (SC)
CESA Law
CESA Moo U15B (SC)
CESA Nordhus (SC)
CESA Snyder/Springle
LSC Black
Under 15 Classic - Challenge ( 11 v 11
Under 15 Boys Classic White
Augusta Arsenal 05 Boys Gold (GA)
Carolina FC 05B Elite (SC)
CESA 05B Challenge (SC)
CESA 05B Select Black
FC Alliance 05B TSL2 (TN)
FC Athletico 05 Porto (NC)
GSA Galaxy 05 (TN)
USA/MP 05 B Premier
Under 15 Boys Classic Blue
05 CISC South Tan
CESA 05B Select Red (SC)
CESA 05B Select White (SC)
CESA Anderson 05 B (SC)
CISC 2005 South York County Blue
Lakelands Toros 2005 Boys
Under 16 Challenge Classic ( 11 v 11 )
Under 16 Boys Classic Red
Atlanta Fire U16B (GA)
CESA 05B SCCL
FC Athletico 04 Sevilla (NC)
Spartanburg United 04 Boys
Under 16 Boys Classic White
AYSO United Knoxville - Mullins (TN)
CESA 04B Challenge
CESA 04B Select (SC)
CRFC Sky04 boys (SC)
CSA Palmetto King - B16U
SCUFC 04 Boys Challenge
Under 17 Challenge Classic ( 11 v 11 )
Under 17 Boys Classic
CESA 03 Boys Challenge
CESA 03B Select (SC)
CESA 04B SCCL (SC)
FSCG SpeedStreet (SC)
GSA North 03B Red
Knoxville Soccer Academy 03B
Lakelands Toros 2003 Boys
USA/MP 03/04 Premier (SC)
Under 19 Challenge Classic ( 11 v 11)
Under 19 Boys Classic White
CESA 01/02B Challenge (SC)
CESA 03B SCCL
CRFC Sky 01B (SC)
USA/MP 01/02 Premier (SC)
Under 19 Boys Classic Blue
02/01 CISC South Tan (SC)
CESA 02/01B Select (SC)
CESA Anderson 01B (SC)
CESA Anderson 02B Challenge (SC)
Lakelands Toros 2001 Boys
Spartanburg United 02 Boys
Under 19 Recreation or HS Prep 11 v 11
Under 19 Boys Recreation White
CESA Hangen (SC)
CESA Kirby
CESA Lawrence
CESA Noll (SC)
CESA Reese U19B (SC)
CESA Wronoski (SC)
NEED A TEAM call 864 329 1113
UUSC Vipers (SC)
 Girls
Under 8 Recreation 7 v 7
Under 8 Girls Recreation White
CESA COE 2012 Girls 2
CESA Davis (SC)
CESA Knipe (SC)
CESA Maier
Under 9 Academy 7 v 7
Under 9 Girls Academy White 7 v7
CESA 2011G Red (SC)
CESA COE 2012 Girls 1
KFC 11G Sevilla (TN)
SCUFC 11/12 Girls White
Under 9 Girls Academy Blue 7 v 7
CBSC Fleet 11 Navy North (SC)
GPS Lexington 2011 girls (SC)
JCFC 2011/2012 Girls
SCUFC 11/12 Girls Black
Under 10 Recreation 7 v 7
Under 10 Girls Recreation Red
CESA Brown
CESA Cline (SC)
CESA Henry
CESA Johnson (SC)
CESA TC Gray
Under 10 Girls Recreation White
CESA Dawson
CESA Foster (SC)
CESA Grace
CESA Martincic
CESA Miller (SC)
CESA Patrick (SC)
Under 10 Academy 7 v 7
Under 10 Girls Academy White 7v7
CESA 2010G Red 1
CESA 2011G Black (SC)
Inter Atlanta FC 2010G Elite (GA)
JCFC 2010 Girls (TN)
KFC Dortmund 2010G (TN)
USA/MP 10 Stars (SC)
Under 10 Girls Academy Blue 7v7
CASA Pride 2010 Girls (SC)
CESA 2010 Girls Red 2 (SC)
ESC 2010 Girls (SC)
Lakelands Toros 2010 Girls
Spartanburg United U10 Girls
USA North 10/11 Girls Premiere
Under 11 Academy 9 v 9
Under 11 Girls Academy Blue
CESA 09G Red (SC)
CESA 2010G Black (SC)
FC Alliance 09G Black II (TN)
KFC 09G Roma
Under 11 Girls Academy Black
CESA 09G White
CRFC Sky 09G (SC)
KFC AC Milan
Lakelands Toros 2009 Girls
USA/MP 09 Freedom (SC)
Under 12 Recreation 9 v 9
Under 12 Girls Recreation Red
CESA Masic
CESA Reese U12G (SC)
CESA Seeley
CESA Stiens
Under 12 Girls Recreation White
CESA Fox (SC)
CESA Hamiliton (SC)
CESA Horton (SC)
CESA Law
CESA Pecoraro (SC)
Under 12 Academy 9 v 9
Under 12 Girls Academy White I
08 CISC West GC Blue G (NC)
AFU 08G PRE-ECNL (GA)
CESA 08G Red (SC)
FC Athletics Milan (NC)
SCUFC 08 Girls Pre-ECNL 1
USA/MP 08 Stars
Under 11/12 Girls Academy White II
Atlanta Fire 2009 Gold (GA)
CESA 09 G Black (SC)
Knoxville FC Crush Stoke City (TN)
SCUFC 08 Girls Pre-ECNL 2
USA/MP 08 Freedom (SC)
USA/MP 09 Stars
Under 12 Girls Academy Blue
AYSO Strikers United (TN)
CBSC Fleet 08 Navy North (SC)
CESA 08G White (SC)
CESA TriCounty 08 Girls (SC)
CSA 08 Matthews/Mint Hill Liga (NC)
JCFC 08 Girls
Under 13 Classic - Challenge (11 v 11)
Under 13 Girls Classic Red
AFU U13G SCCL Premier (GA)
CESA 07G SCCL
CESA 08G Black (SC)
KFC Crush 07G Premier (TN)
Under 13 Girls Classic White
CASA 08 Girls Pride
CISC 07G W Blue
Knoxville Reds FC - Breakers 07' (TN)
Knoxville Reds FC 08 Newcastle (TN)
SCUFC 07 Girls Premier (SC)
USA North 07 Girls Premier (TN)
USA North 08G Premier (TN)
USA/MP 07 Premier (SC)
Under 13 Girls Classic Blue I
07 CSA Charlotte Liga G (NC)
Carolina FC 07G Elite
CESA 07G Challenge (SC)
CESA Spartanburg U13G
KFC Crush 08G Tottenham (TN)
Under 13 Girls Classic Blue II
Atlanta Fire United U13 Girls Premier (GA)
CBSC Fleet 07 Green (SC)
CESA 07G Select (SC)
WSC 07/08 Girls (SC)
Under 14 Classic - Challenge (11 v 11)
Under 14 Girls Classic Red
Atlanta Fire 2006 SCCL (GA)
CESA 06G SCCL
KFC 06G Premier (TN)
Knoxville Reds 06 Sevilla (TN)
SCUFC 06 Girls Premier
Tophat 07 SCCL Premier Milton (GA)
Under 14 Girls Classic White
Atlanta Fire 2006 Premier
CBSC Fleet 06 Green (SC)
CESA 06G Challenge (SC)
JCFC 06/07G (TN)
NTH Tophat White 06 (GA)
USA/MP 06 G Premier (SC)
Under 15 Recreation ( 11 v 11)
Under 15 Girls Recreation Red
CESA Funderburk (SC)
CESA Redmond (SC)
CESA Tri-County Spence (SC)
LSC Fury
Under 15 Girls Recreation White
CESA Anderson 05G
CESA Foster (SC)
CESA Knarr (SC)
CESA Masone (SC)
CESA Parker U15G (SC)
CESA Silva
Under 15 Classic - Challenge ( 11 v 11
Under 15 Girls Classic White
AFU U15 Girls SCCL
CESA 05G Challenge
Knoxville Reds FC 05 Fire (TN)
USA/MP 05 Premier
Under 15 Girls Classic Blue
CESA 05G Select
Clover Elite 05 Girls
CSA NORTH/HVILLE LIGA G (NC)
SAFC 05 girls (SC)
SCUFC 05 Girls Challenge
USA North 05G (TN)
Under 16 Challenge Classic ( 11 v 11 )
Under 16 Girls Classic Red
CASC 04G Wildcats (SC)
CESA 04G Challenge (SC)
CESA 04G SCCL (SC)
CESA 05G SCCL (SC)
Knox Reds 04 United (TN)
SCUFC 04 Girls Premier (SC)
Under 16 Girls Classic White
04 CSA Charlotte Gold G (NC)
CESA 04G Select (SC)
CESA Spartanburg 04G Select
Inter Atlanta FC 04G Elite (GA)
Lakelands Toros 2004 Girls
USA North 04G (TN)
Under 17 Challenge Classic ( 11 v 11 )
Under 17 Girls Classic White
03 CSA Charlotte Liga G (NC)
03G CISC West Blue (NC)
CESA 03G SCCL (SC)
SCUFC 03 Girls Premier
Under 17 Girls Classic Blue
CESA 03G Select (SC)
CESA Anderson 03G Challenge (SC)
CESA U17G Challenge (SC)
CSA 03 Charlotte Blue (SC)
CSA Charlotte Gold (NC)
USA/MP 03/04 Premier (SC)
Under 19 Challenge Classic ( 11 v 11)
Under 19 Girls Classic Red
CESA 01/02G Challenge (SC)
CESA SCCL 01/02
CFC 01G Elite HVL
SCUFC 01/02 Girls Premier (SC)
Under 19 Girls Classic White
Augusta Arsenal 01 Girls Gold (GA)
CESA Spartanburg 01G (SC)
Charleston United 01 Girls Blue (SC)
SCUFC 01 Girls Challenge
Under 19 Girls Classic Blue
CESA 02/01 Girls Select (SC)
CESA Spartanburg 02G (SC)
Lakelands Toros 2002 Girls
Lazers SC
Under 19 Recreation or HS Prep 11 v 11
Under 19 Girls Recreation White
CESA Hurring/Mass
CESA Mendoza (SC)
LSC Fire
UUSC Storm
Copyright 2019 Demosphere International, Inc. All rights reserved.